Electrology - Forum
Καλωσήρθες στο E-Forum! Αυτή τη στιγμή είσαι συνδεδεμένος στο forum μας ως επισκέπτης. Συνδέσου τώρα για να αποκτήσεις πρόσβαση στις σελίδες μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Electrology - Forum
Καλωσήρθες στο E-Forum! Αυτή τη στιγμή είσαι συνδεδεμένος στο forum μας ως επισκέπτης. Συνδέσου τώρα για να αποκτήσεις πρόσβαση στις σελίδες μας!
Electrology - Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 3239
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η akis2002

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 68411 θέματα σε 1902 θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Κανένας

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα
» ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΠεμ Αυγ 26, 2021 2:30 am από Katerina M.

» Πρόγραμμα σχεδίασης ηλεκτρονικών κυκλωμάτων
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Απρ 18, 2021 3:10 am από Arxontas

» ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΤετ Σεπ 09, 2020 5:36 pm από galileos

» Πωλούνται βιβλία
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 12, 2020 8:14 pm από bitz

» (ΘΕΩ) ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Η/Υ 1
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Φεβ 15, 2019 2:05 am από NefeliZ

» Ηλεκτρολογικά μαθήματα σε φοιτητές
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Φεβ 01, 2019 6:02 pm από Ermis

» (ΘΕΩ) ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ 1
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΔευ Σεπ 10, 2018 4:37 pm από sony10

» (ΘΕΩ) ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ 1
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΣαβ Σεπ 01, 2018 10:57 pm από chem517

» Προσθήκες στην ομάδα E-Forum
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 04, 2018 9:46 pm από VasilisP

Ψηφοφορία

Πως σας φαίνεται το E-Forum?

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap22%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 22% [ 161 ]
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap39%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 39% [ 290 ]
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap29%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 29% [ 213 ]
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap3%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 3% [ 21 ]
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap5%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 5% [ 36 ]
Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% [ 15 ]

Σύνολο Ψήφων : 736

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

+29
panther
Εσωστρεφης
xritso
foris007
alskouf
Yoda
alexander21
hayabusa
fotis
Aneleitos
2adriano4
podpowerbest
deeptreck
GrandeJim
nikos1989
vagelis_chios
stel1os06q
fan_myself
tsepas
jimavras
jusko
bouzoukologos
silou
superelectrologos
absinthe
Anatolikos
jeik
tiestagis
SAE1Laba
33 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Ό,τι μπορούμε

Δημοσίευση από SAE1Laba Πεμ Νοε 14, 2013 9:07 pm

Ό,τι μπορούμε φίλε μου.
Για την ώρα, σε εταιρεία τηλεπικοινωνιών εγώ, για τους άλλους δεν θέλω να πω γιατί δεν είναι παρόντες Wink
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Κυρ Νοε 17, 2013 8:38 pm

Η Σουλτανα η πρωην συμφοιτητρια σας και γυναικα καποιου καθηγητη απο αυτοματισμο ποτε εκανε μαθημα σε ηλεκτρολογους το θυμαστε?Την ειχα πετυχει μια φορα αλλα ειχα αφησει το εργαστηριο στα πρωτα μαθηματα και το ξαναπηρα στο επομενο οπου περασα με επιτυχια και με βαθμο.
Να μην ξεχασετε να γραψετε μερικα περιστατικα στο περιεργες καταστασεις...για να περασει και ευχαριστα η ωρα.

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Δεν θυμάμαι ακριβώς

Δημοσίευση από SAE1Laba Δευ Νοε 18, 2013 12:00 am

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να βοηθήσει κι εκείνη.
Θα πω ένα περιστατικό που είχε γίνει Παρασκευή βράδυ. Είναι δύο σπουδαστές στην ομάδα 6 και κάνουν τη δεύτερη άσκηση με τον αθροιστή. Δεν μπορούν με τίποτα να καταλάβουν πως θα βάλουν τρεις τάσεις στο κύκλωμα. Τελικά (τέλος της εβδομάδας, άρα κούραση για όλους) κοντραριζόμαστε λίγο στην αρχή και μετά πολύ!
Ο ένας μου λέει πως ο πατέρας του είναι ηλεκτρολόγος και έχει μαγαζί και αφού του είπε για την κόντρα μας (του είχα πει κι εγώ μερικά βαριά λόγια, λάθος μου), σκεφτόταν να έρθει να μου ζητήσει το λόγο!
Τελικά με τον σπουδαστή αυτό γίναμε φίλοι, του βρήκα και εισιτήρια για ένα ντέρμπυ και όταν η μητέρα του τον ρώτησε «τι έγινε με εκείνον τον καθηγητή, ακόμα τσακώνεστε;», της απάντησε «όχι, έχουμε γίνει φίλοι, μέχρι εισιτήρια μου βρήκε» Smile
Ένα άλλο περιστατικό ήταν με ένα πάρα πολύ καλό παιδί, συνάδελφο σπουδαστή που ήταν από την Αφρική και φυσικά ο άνθρωπος είχε μαύρο δέρμα. Κάποια στιγμή μιλάγαμε στο περιθώριο του μαθήματος για κάτι που είχα δει στην τηλεόραση από την εκπομπή της Μάγιας Τσόκλη η οποία είχε πάει στην Αφρική. Εκεί την είχε δει ένα παιδάκι ξαφνικά και άρχισε να κλαίει. Όταν εκείνη ρώτησε τον πατέρα του γιατί κλαίει, η απάντηση ήταν «εμείς εδώ στα παιδιά μας λέμε πως αν δεν φάνε το φαΐ τους θα έρθει ο...άσπρος να τους φάει»! ο φίλος γέλασε, μου είπε πως όντως έτσι είναι και μετά μου λέει «δάσκαλε, αν δεν με περάσεις, θα σε...φάω!» Laughing 
Είχαμε γελάσει πάρα πολύ εκείνη την ημέρα Smile
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Τετ Νοε 20, 2013 9:51 pm

Ειχε βοηθησει σε κατι διωρα και οχι για πολυ.
Τα εισιτιρια για ποια ομαδα ηταν και πως τα βρισκατε εσεις ενω εκεινος δεν μπορουσε?
Γενικα οι μαυροι στη σχολη μας δεν ειναι και πολλοι.Αν δεν ειναι παλιο το περιστατικο λογικα μπορει να ξερουμε και ποιος ειναι.Ποτε εγινε αυτο?

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Ολυμπιακός

Δημοσίευση από SAE1Laba Πεμ Νοε 21, 2013 1:29 pm

Για τον Ολυμπιακό ήταν. Τα βρήκα γιατί τότε έκανα κάποια δουλειά για τον Ολυμπιακό (δεν ήμουν στην 11άδα, αλλαγή έπαιζα Laughing καλά πλάκα κάνω).
Ο φίλος που λέω έχει τελειώσει με τις σπουδές του στο τμήμα. Ήταν πριν πάμε εκείνη την εκδρομή στα διυλιστήρια, γιατί τον είχαμε πετύχει εκεί να κάνει την πρακτική του.

Άλλο περιστατικό που δεν έγινε μέσα στο εργαστήριο, αλλά έξω από αυτό. Είχαμε πάει με κάποια παιδιά για 5Χ5 (άμα το ψάξετε, υπάρχει το γεγονός και εδώ στο φόρουμ).
Ξεκινήσαμε να παίζουμε και είδα πως κανείς δεν με...μάρκαρε! Ρε παιδιά, τους είπα, μαρκάρετε ελεύθερα, αφού έχετε περάσει όλοι, τι ντρέπεστε; Laughing 
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Σαβ Νοε 23, 2013 5:07 pm

Τι δουλεια?Εχει σχεση με αυτοματισμους?Φοβερη εκδρομη στα διυλιστηρια.Ειχε κανει μια κι ο Λεωνιδοπουλος για το εργοστασιο της ΔΕΗ στο Κρυονερι αλλα δεν ειχα παει.Τετοιες εκδρομες πρεπει να γινονται παντα οπως και σε τεχνικες εταιρειες και αλλα σχετικα με το αντικειμενο που σπουδαζουμε αλλα ποιος να τα οργανωσει?Ο προεδρος που εχει στανταρ βαθμολογια 2 και 5?Οι καθηγητες που κρυφοκοιταζουν το φορουμ μην τους βρισει κανεις αλλα δεν γραφει κανενας για να λυνει αποριες οπως κανατε εσεις?Η γραμματεια που κανει δυο βδομαδες να βγαλει μια βεβαιωση?Το ιδρυμα που ειναι ολοι κρατικοδιαιτοι?Ποιος?

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Μία μόνο

Δημοσίευση από SAE1Laba Σαβ Νοε 23, 2013 6:01 pm

Κι εμείς μόνο μία είχαμε πάει Sad
Δυστυχώς, ήταν κάτι που κι εγώ δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα. Μακάρι να είχαμε πάει πολλές περισσότερες. Ο φίλος δούλευε σε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα, δυστυχώς από τότε δεν τον έχω ξαναδεί.
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Τρι Νοε 26, 2013 9:18 pm

Συγκριτικα η ποιοτητα των σπουδαστων και των καθηγητων πως ειναι απο οταν ησασταν εσεις σπουδαστης; γιατι νομιζω οτι η ασεβεια η δολοπλοκια η πονηρια και ολα τα σχετικα ειναι πολυ αναπτυγμενα σημερα στο ΤΕΙ απο ολες τις πλευρες.

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Δύσκολο

Δημοσίευση από SAE1Laba Τετ Νοε 27, 2013 12:43 pm

Δύσκολο αυτό που με ρωτάς. Πως μπορώ να κρίνω έτσι γενικά;
Πιστεύω πως με καλή διάθεση και από τις δύο πλευρές (σπουδαστές και καθηγητές) μπορούν να γίνουν πολλά καλά. Αυτή είναι πάντα η αίσθηση μου. Ας μην ξεχνάμε πως κανείς μας δεν είναι αλάθητος, οπότε οφείλουμε να δείχνουμε όλοι τη λογική ανοχή μας όταν αισθανόμαστε πως αδικηθήκαμε. Ας το ψάχνουμε λίγο πριν ρίξουμε το χωρίς τελειωμό «ανάθεμα».
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Τετ Νοε 27, 2013 8:33 pm

Η γνωμη μου ειναι οτι επειδη σημερα ολοι μπαινουν σε ενα ΤΕΙ ειτε θελουν ειτε μπηκαν απο πλακα για να μπουν καπου και αυτο δημιουργει πολλα προβληματα γιατι μερικοι βλεπουν τη σχολη σαν καφετερια.Οι παλιοι σπουδαστες της γενιας σας θα ηταν πολυ πιο καλα γιατι τα ΤΕΙ τα σνομπαραν αρκετοι και πηγαιναν μονο οσοι ηθελαν να μαθουν κατι και γενικα ο υπερπληθυσμος στα διαφορα τμηματα δημιουργει και ιστορια με τους καθηγητες.

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Κυρ Δεκ 01, 2013 9:56 pm

Υπευθυνος καθηγητης του μαθηματος ποιος ειναι τωρα?

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Δημογιαννόπουλος

Δημοσίευση από SAE1Laba Δευ Δεκ 02, 2013 9:47 am

Για την ώρα είναι ο κύριος Δημήτρης Δημογιαννόπουλος.
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Τρι Δεκ 03, 2013 8:09 pm

Εκανε σε καποιους ΣΑΕ 2 εργαστηριο. Ο Καλλιγεροπουλος που πηγε?

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Σύνταξη

Δημοσίευση από SAE1Laba Τετ Δεκ 04, 2013 1:46 pm

Συνταξιοδοτήθηκε.
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Απ: Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown

Δημοσίευση από Cpapad Τετ Δεκ 04, 2013 7:35 pm

Πηρε κι αυτος συνταξη οπως κι ο Πολιτης?

Εχει μεινει κανενας καθηγητης στο ΤΕΙ?

Cpapad
Βοηθός
Βοηθός

Αριθμός μηνυμάτων : 225
Μέλος από τις : 21/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Empty Ελάχιστοι

Δημοσίευση από SAE1Laba Πεμ Δεκ 05, 2013 10:19 am

Ελάχιστοι από τους παλιούς. Από τους δικούς μου καθηγητές, έχουν μείνει μόνο οι Αλαφοδήμος, Τσελές και Αγγελόπουλος.
Λογικό είναι αυτό, ο χρόνος περνάει και τα πάντα ρει, όπως έλεγε και ο Ηράκλειτος.
SAE1Laba
SAE1Laba
TEI Staff
TEI Staff

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 869
Τόπος : Δεν θα μασήσουμε ποτέ!
Μέλος από τις : 30/09/2008
Διάθεση : Εργαστήριο Σ.Α.Ε. 1...The Final Countdown - Σελίδα 5 Th_wir10

http://auto-hsae.teipir.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης